Elektromobiliai. Štai ji – ateitis, kuri jau ateina

Data :2018-12-18
Elektromobiliai. Štai ji – ateitis, kuri jau ateina

2018 m. gruodžio mėn. Viešosios įstaigos Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos (toliau – Tarnyba) Kauno rajono ugniagesių komandų darbuotojai ir savanoriai ugniagesiai lankėsi lankėsi UAB „Elinta“, Biruliškių k., Karmėlavos sen. (Kauno LEZ), kuri maloniai sutiko pasidalinti žiniomis apie elektromobilius, jų priežiūrą, specifiką atliekant gesinimo ir gelbėjimo darbus.

UAB „Elinta“ dirba jau 27 metus, įmonė siūlo technologjijas bei naujausius įvairius technologinius sprendimus, kuria automatizuotas valdymo sistemas, inovatyvias technologijas. Viena iš veiklos sričių yra ir elektromobilių baterijų, jų įkrovimo stotelių gamyba. Ugniagesius maloniai priėmė ir paskaitą apie elektromobilius parengė Laurynas Jokužis.

Planuojama, kad per kelerius metus elektromobilių skaičius Lietuvoje turėtų išaugti penkis kartus. Kovo pradžioje, „Regitros“ duomenimis, jų buvo 678. Gamintojai taip pat visą savo laiką skiria hibridinių ar elektra varomų automobilių kūrimui bei technologijos tobulinimui. Tad tendencijos yra tokios, jog tokių automobilių eisme dalyvaus vis daugiau.

Ši paskaita organizuota norint suspėti kartu su technologijomis bei rūpinantis kelių eismo dalyvių saugumu, - kalbėjo Tarnybos vadovas Rytis Velžys, - niekas ugniagesiams nerengia panašių mokymų, o informacijos apie elektromobilių gesinimą ir gelbėjimo darbus autoįvykiuose dalyvaujant elektromobiliams trūksta. Jų gesinimas bei baterijos atjungimas yra specifinis.

 

Tarnybos direktoriaus pavaduotojas A. Žandaras pasidžiaugė, - Elinta – tai įmonė neabejinga ne tik supančiai aplinkai, bet ir įmonė, kuriai rūpi žmonių saugumas. Tai puikus bendradarbiavimo ir atsakingo požiūrio pavyzdys. Nuoširdžiai dėkojame UAB „Elinta“ ir Laurynui Jokužiui asmeniškai už nuoširdų bendradarbiavimą.


Visos naujienos...