Gera žinia Kauno rajono Piliuonos ir Vandžiogalos miestelių gyventojams

Data :2017-07-04
Gera žinia Kauno rajono Piliuonos ir Vandžiogalos miestelių gyventojams

Darbai pagal projektą, Interreg V-A Lietuvos – Lenkijos programą „Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, plėtojant savanorystę priešgaisrinės saugos srityje“ Nr. LT-PL-1R-017 įsibėgėjo. 2017 m. birželio 26 d., birželio 29 d. ir liepos 14 d. pasirašytos remonto darbų rangos sutartys su UAB „Struktūra“, kuri pradeda ilgai lauktus renovacijos darbus Vandžiogaloje, Piliuonoje ir Poderiškėse.

Podešikės jau turi gaisrinę, o vykdomo projekto dėka, joje bus keičiamas stogas, įrenginėjama mokymų klasė, kurioje mokysis ir kels kvalifikaciją Kauno rajono savanoriai ugniagesiai. Tai ypač svarbu savanorių ugniagesių veiklos vystymui Kauno rajone.

Piliuonoje, Taikos pl. 24, planuojama atidaryti gaisrinę dėl strategiškai palankesnės vietos, į ją bus perkelta Margininkų ugniagesių komanda, kurios dabartinės patalpos jau nebeatitinka šiuolaikinių reikalavimų, į garažą nebetelpa šiuolaikinė technika, ugniagesiai neturi gerų darbo sąlygų. Piliuonos gyventojai jau gali matyti vykstačius renovacijos darbus (žr. nuotraukas). Šiuo metu jau baigiami stogo keitimo darbai, vykdomi griovimo ir kiti renovacijos darbai pagal projektą.

Gaisrinės atsiradimas - tai Piliuonos ir jos apylinkių gyventojų saugumas ir bendruomenės stiprinimas. Tikimasi, kad atidarius gaisrinę, prie budinčių ugniagesių aktyviau ims burtis savanoriai ugniagesiai, vykdoma aktyvi savanoriška veikla.

Vandžiogaloje veikusi gaisrinė buvo uždaryta vykdant ugniagesių komandų optimizavimą 2011 m. Dabar, pasitelkiant Interreg V-A Lietuvos – Lenkijos programą „Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, plėtojant savanorystę priešgaisrinės saugos srityje“ projektą, Vandžiogalos ugniagesių komanda bus atkurta, renovuotas visas gaisrinės pastatas. Greitai ir Vandžiogalos miestelio gyventojai pamatys buvusio gaisrinės pastato, esančio Taikos g. 5, pokyčius.

Gaisrinė sauga – tai ne tik gesintuvas ar techniškai tvarkingi elektros lizdai namuose. Saugios kaimynystės grupės buriasi, kad gyventi būtų saugiau, kad kaimynai pagelbėtų nelaimės atveju. Priešgaisrinėje saugoje lygiai taip pat, tik sėkme pasikliauti negalime – saugumu turime rūpintys ir patys. Todėl atidarius gaisrinę Vanžiogaloje taip pat bus vykdoma savanorių ugniagesių veikla, kuri stiprins bendruomeniškumą, savanoriai informuos gyventojus apie priešgaisrinę saugą, bus įtraukiamas ir jaunimas.


Visos naujienos...