Pandemija kelia rūpesčių ir ugniagesiams

Data :2020-12-11
Pandemija kelia rūpesčių ir ugniagesiams
„Lietuvoje yra nedaug savivaldybių, kuriose žmonių saugumui skiriama tiek dėmesio, kiek Kauno rajone“, - tvirtino Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Barauskas.
Pirmadienį jis kartu su Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos vadovais apsilankė mero Valerijaus Makūno kabinete.
Susitikime kartu aptarė opiausias problemas. Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos vadovas Rytis Velžys ir jo pavaduotojas Algirdas Žandaras pastebėjo, kad šiemet ženkliai padaugėjo gaisrų ir juose žuvusių žmonių. „Jei pernai Kauno rajone gaisrų įvyko mažai, tai šiemet vos spėjam suktis. Liepsna pasiglemžė gyvybes Garliavoje, Ibėnuose, Pagiriuose“, - guodėsi ugniagesiai.
Viena iš priežasčių – užsitęsęs karantinas: žmonės ilgiau būna patalpose, dėl Vyriausybės įvestų apribojimų artimieji rečiau lanko senyvo amžiaus žmones, jiems trūksta pagalbos sutaisyti krosnis, išvalyti kaminus. Ugniagesiams tapo sunkiau vykdyti prevencines priemones.
Nemažai gaisrų kyla soduose, socialiai remtinų asmenų būstuose, dažniausiai - dėl netvarkingos elektros instaliacijos, netinkamai naudojamų šildymo prietaisų, rūkymo.
V. Barauskas pastebėjo, kad per karantiną gaisrų padaugėjo visoje Lietuvoje. Kartu jis džiaugėsi atsakingu Kauno rajono savivaldybės požiūriu ir ilgamete parama ugniagesiams.
Kauno rajonas – pirmoji Lietuvos savivaldybė, kurioje Vakarų Europos šalių pavyzdžiu atsirado savanorių ugniagesių komanda. Savivaldybės iniciatyva buvo pasiūtos uniformos ugniagesiams, inicijuojamos saugumo programos, modernizuojamos gaisrinės, jaunimas motyvuojamas tapti savanoriais ugniagesių komandose.
Įgyvendinti tarptautiniai projektai su kaimynais lenkais, vokiečiais padėjo sustiprinti pakaunės ugniagesių materialinę bazę, įsigyti technikos. Per gaisrus nukentėję gyventojai nepaliekami likimo valiai. Reikalui esant, savivaldybė jiems skiria mobilius namelius.
V. Barauskas įteikė Kauno rajono merui Valerijus Makūnui Priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo departamento 2-ojo laipsnio kryžių „Artimui pagalbon“ ir perdavė šios tarnybos vadovo, generolo Sauliaus Greičiaus padėkos žodžius.
„Šį apdovanojimą priimu kaip visos bendruomenės įvertinimą. Ne tik gesinant gaisrus, bet ir kitose gyvenimo srityse viskas keičiasi, kai pradedame suvokti, kad esame viena didelė šeima ir jaučiame atsakomybę už tai, kas vyksta aplinkui“, - pabrėžė meras.
 

Visos naujienos...