Priešgaisriniai mokymai ir evakuacijos pratybos Vilkijos žemės ūkio mokykloje

Data :2018-11-05
Priešgaisriniai mokymai ir evakuacijos pratybos Vilkijos žemės ūkio mokykloje

Gyvename manydami, kad su mumis nieko nenutiks, manydami, kad mokykla yra ta vieta, kur mūsų vaikams negali nutikti nieko blogo, nes jais rūpinasi visas būrys mokytojų ir specialistų. Žinoma, neturime nuolat nerimastingai laukti nelaimių, bet kiekvienas privalo gebėti atpažinti artėjantį pavojų, o, jam kilus, pasielgti tinkamai. Gebėjimas atpažinti pavojus ir saugiai elgtis jiems iškilus yra rengiamų priešgaisrinės saugos mokymų ir evakuacijos pratybų tikslas. Todėl mokymo įstaigose mokoma priešgaisrinės saugos – taip mokiniams bei mokyklų personalui siekiama suteikti gyvybiškai reikalingų žinių ir gebėjimų.

2018 m. spalio 25 d. Vilkijos žemės ūkio mokykloje buvo surengti priešgaisriniai mokymai ir evakuacinės pratybos, kuriuose dalyvavo Viešosios įstaigos Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos ugniagesiai ir savanoriai ugniagesiai bei direktoriaus pavaduotojas Algirdas Žandaras, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Garliavos komandos viršininkas Raimondas Lingys, Kauno rajono ugniagesių savanorių draugijos pirmininkas Klemensas Narkevičius bei UAB „SDG“ atstovas Gintautas Žemaitis.

Šios pratybos – tai proga tiek mokyklos personalui ir mokiniams pasitikrinti savo žinias, tiek ugniagesiams aptarti iškilusias problemas ir nesklandumus vykdant evakuaciją imituoto gaisro metu.

„Stengiamės į pratybas įtraukti ir savanorius ugniagesius, suteikti jiems papildomų žinių. Savanoriai ugniagesiai dirba visuomeniniais pagrindais, o įvykus gaisrui mokykloje ar kitoje įstaigoje, būtų labai svarbios papildomos pagalbos rankos“, - teigė A. Žandaras.

Mokymų metu mokiniams buvo ne tik skaitytos paskaitos apie kylančius pavojus, priešgaisrinį saugumą ir saugų elgesį, bet ir suteikta galimybė praktiškai išbandyti, kaip veikia gesintuvai ir kaip jais tinkamai naudotis. Už praktines užduotis nuoširdžiai dėkojame K. Narkevičiui.

Sakoma, kad vaiko gyvenimas – tarsi popieriaus lapas: kiekvienas praeivis palieka jame pėdsaką. Tikimės, kad šie mokymai paliko Vilkijos žemės ūkio mokyklos mokiniams ir mokytojams gerus įspūdžius, o atmintyje išliks ne viena pamoka apie priešgaisrinę saugą, leisianti kilus pavojui pasielgti tinkamai.

 

 


Visos naujienos...