Naujas bendras projektas

Data :2017-03-02
Naujas bendras projektas

Vasario mėnesį pradėtas vykdyti bendras Kauno rajono ir Pusnko bei Krasnopolės (Lenkija) savivaldybių projektas „Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimas plėtojant savanorystę priešgaisrinės saugos srityje“. Savaitgalį projekto dalyviai susitiko pirmajame bendrame renginyje Krasnopolėje. 

Projektas nuo šių metų vasario mėnesio iki 2019 m. vykdomas pagal programą Interreg V-A Lietuva - Lenkija iš Europos regioninio plėtros fondo lėšų. Jo biudžetas – 973 543,20 Eur. 
85 proc. (827511,71 Eur) viso projekto vertės – ES parama. 
Projekto tikslas – bendrai teikti pagalbą krizinės situacijos atvejais ir taip gerinti gaisrinę saugą
Susitikimo metu partneriai aptarė, kai bus bendradarbiaujama. Numatoma Lenkijoje ir Lietuvoje. rengti bendrus mokymus, katastrofų ir gelbėjimo operacijų simuliacijas, narų ir pirmosios pagalbos kursus. Juose ketina dalyvauti 722 abiejų šalių ugniagesiai. Taip pat planuojama įsigyti gaisrinių mašinų su įranga, gerinti materialinę ir techninę bazę. Tikimasi naudingai pasidalinti abipuse patirtimi, žiniomis ir gebėjimais.
,,Projekto lėšomis numatome renovuoti ugniagesių pastatus Vandžiogaloje ir Piliuonoje, perkeliant į jį Margininkų ugniagesių komandą, apšiltinti Poderiškių punkto pastatą ir pakeisti jo stogo dangą. Tai paskatintų savanorystę šiose apylinkėse“, – pasakojo VšĮ Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos vadovas Rytis Velžys. 
Visa tai turėtų padėti gerinti Lenkijos ir Lietuvos savanorių ugniagesių darbo sistemą. „Glaudus šalių bendradarbiavimas leis ateityje geriau valdyti ir naudotis bendrais resursais, įranga ir infrastrukūra“, – kalbėjo Lenkijos vidaus reikalų viceministras Jaroslavas Zielinskis.
Kauno rajone veikia 8 priešgaisrinės saugos tarnybos ugniagesių komandos. Eksploatuojama 14 automobilinių cisternų. 70 proc. jų yra pagaminta dar buvusioje Sovietų Sąjungoje ar NVS šalyse. 
,,2016 m. Kauno rajono savivaldybė nupirko 2 nenaujus gaisrinius automobilius: Savivaldybės lėšomis apšiltintas ir dujofikuotas Kulautuvos ugniagesių komandos pastatas, atnaujintas pastatas Poderiškuose, jame atlikti vidaus remonto darbai, atnaujinta šildymo sistema. Renovuota Ežerėlio ugniagesių komandos šildymo sistema“, – apie nuveiktus darbus susitikimo dalyviams pasakojo Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Gurskas. 
Kauno rajone pirmosios septynios ugniagesių gelbėtojų komandos įsteigtos praėjusiais metais. Lenkai turi šimtametes savanorystės tradicijas, perduodamas iš karto į kartą.. Būti savanoriu ugniagesiu ten yra didelė garbė. „Mes viliamės, kad ir Lietuvoje ateis toks laikas, kai savanoris ugniagesys bus gerbiamas ir įvertintas“, – sakė savanorė ugniagesė Oksana Šukaitienė.

 

 

Visos naujienos...