Pratybos Vilkijos gimnazijoje

Data :2016-10-12
Pratybos Vilkijos gimnazijoje

Spalio 12 dieną Vilkijos gimnazijoje vyko civilinės saugos pratybos. Jų tikslas buvo parengti Kauno rajono švietimo skyriaus darbuotojus, rajono mokyklų direktorius, darbuotojus, atsakingus už civilinę saugą, pasirengti valdyti situaciją įvykus gaisrui mokykloje.
Civilinės saugos informacija dalinosi Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos specialistai, tarp jų Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Garliavos ugniagesių komandos viršininkas Mindaugas Belickas, Kauno rajono Priešgaisrinės saugos draugijos narys Klemensas Narkevičius, bei Kauno rajono VšĮ Priešgaisrinės saugos tarnybos atstovai. 
Pratybose buvo mokomasi kaip valdyti ekstremalias situacijas, koordinuoti civilinės saugos sistemos subjektų darbą, numatyti ir įvertinti ekstremalių situacijų padarinius, analizuoti ir įvertinti susidariusią situaciją, priimti reikiamus sprendimus pagal savo kompetenciją.
Apie evakuaciją buvo pranešta naudojant perspėjimo sistemą. Darbuotojai ir mokiniai iš mokyklos pagrindinio pastato sėkmingai evakavosi per atsarginį išėjimą ir susirinko ekstremaliųjų situacijų valdymo plane numatytoje vietoje, šalia mokyklos esančiame stadione. Iš mokyklos pastato evakavosi 415 mokinių.
Visiems pratybų dalyviams buvo pristatytos įdomus Kauno rajono VšĮ Priešgaisrinės saugos tarnybos atstovų gaisro gesinimo priemonės. Pareigūnai pasakojo ir pademonstravo, kaip naudotis gaisriniais gesintuvais. Mokyklos darbuotojai, naudodami gaisro gesinimo priemones, pabandė patys gesinti gaisrą.
Tikimasi, kad pratybos buvo naudingos ne tik mokiniams, bet ir visiems atsakingiems už civilinę saugą vadovams ir priminė civilinės saugos žinias bei kaip reikia elgtis evakuacijos metu. 
Tokios pratybos bus organizuojamos kiekvienoje Kauno rajono mokykloje bei darželiuose.


Visos naujienos...