Kauno rajono ugniagesiai dėkoja visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo

Data :2018-10-10
Kauno rajono ugniagesiai dėkoja visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo

Batniavos seniūnijos Kvesų karjere 2018 m. rugsėjo 21 d. vyko paskutiniosios Kauno rajono ir Lenkijos Seinų apskrities ugniagesių pratybos, o Raudondvario dvare - baigiamasis projekto „Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, plėtojant savanorystę priešgaisrinės saugos srityje“ renginys. 

Šios pratybos – Europos regioninės plėtros fondo pagal Interreg V-A Lietuvos-Lenkijos programą finansuoto projekto „Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, plėtojant savanorystę priešgaisrinės saugos srityje“ baigiamoji dalis. Projekto biudžetas siekia apie 974 tūkst. eurų, 85 proc. viso projekto vertės – ES parama.

Pratybose demonstruota šio projekto lėšomis įsigyta technika, taip pat ir apie 10 tūkst. eurų kainuojanti hidraulinė gelbėjimo įranga, kuria nukirptas suknežinto automobilio stogas. Vyko gelbėjimo darbai: iš automobilio vaduoti žmonės, gesintas gaisras.

Pasak Viešosios įstaigos Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos direktoriaus Ryčio Velžio, šis projektas padėjo atsistoti ant kojų visai Kauno rajono ugniagesių bendruomenei: nupirkta naujos įrangos ir technikos, atkurtos arba atnaujintos Piliuonos, Vandžiogalos, Poderiškių gaisrinės, surengta daug mokymų, bendrų pratybų, įsigyta apsauginės aprangos ir šventinės uniformos.

Kauno rajono priešgaisrinė saugos tarnyba vertinama kaip viena geriausių šalyje, pakaunėje gerai išvystytas ugniagesių savanorių tinklas. Savivaldybės teritorijoje dirba 63 ugniagesių profesionalų ir  98 savanoriai. „Norime nuoširdžiai padėkoti visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo“, - dėkojo R. Velžys.

„Savanorystės mokėmės iš Lenkijos. Mūsų partneriai – Punskas, Krasnopolis ir Smolėnai. Lenkijoje ugniagesių darbas remiasi savanorystės principu jau 90 metų, Vokietijoje, Austrijoje – 120–150 metų. Lietuvoje tik treti metai savanoriai pasitelkiami į pagalbą gesinant gaisrus“, – užsiminė R.Velžys. Jis apgailestavo, kad į ugniagesių darbo reformą, kai ugniagesiams profesionalams į pagalbą ateina savanoriai, vis dar žiūrima kreivai.

Kauno rajono savanoriai ugniagesiai padeda gesinti gaisrus ne tik savo teritorijoje. „Vasarą per pusvalandį susibūrę keturi Kulautuvos savanoriai važiavo padėt gesint miško gaisro į Jonavos rajoną.  Labai aktyvūs Čekiškės savanoriai: jie važiuoja gesinti gaisrų ir į Kėdainių, Raseinių, Jurbarko rajonus. Ežerėlio savanoriai taip pat aktyvūs. Popiežiaus vizito metu mūsų savanoriai budėjo Santakoje“, – savanorių nuveiktus darbus vardino R.Velžys.

Pasibaigus pratyboms, aptarti dvejus metus trukusio projekto rezultatai, įteiktos padėkos ir apdovanojimai.


Visos naujienos...