Kauno rajono ugniagesių komandos į gelbėjimo operacijas nuo šiol vyks su nauja įranga

Data :2018-04-09
Kauno rajono ugniagesių komandos į gelbėjimo operacijas nuo šiol vyks su nauja įranga

Priešgaisrinės saugos srityje Kauno rajonas ir toliau žengia į priekį. Neseniai į ugniagesių komandas atkeliavo nauja įranga – penki plūduriuojantys vandens siurbliai „Niagara 1“, hidraulinė gelbėjimo įranga, skirta gelbėjimo darbams autoįvykių metu, elektros generatorius, gaisrinės kopėčios, prožektoriai, gaisriniai švirkštai, žarnos ir naujos aprangos.

Plūduriuojantis vandens siurblys palengvins darbą gaisro metu. Juo naudojantis gaisrinės cisternos užpildymo laikas yra vos 5 min. Tiek pat laiko trunka užpildymas naudojant gaisrinio automobilio siurblį, tačiau su „Niagara 1“ sumažėja kuro sąnaudos. Plūduriuojantis siurblys pravers, kai bus neįmanomas privažiavimas su gaisriniu automobiliu prie vandens šaltinio.

 Šią savaitę Čekiškės, Vilkijos, Piliuonos, Kulautuvos, Babtų, Ežerėlio ir Poderiškių ugniagesių komandos, jų vadovai ir savanoriai ugniagesiai jau dalyvavo specialiuose mokymuose, kurie buvo skirti susipažinti su nauja priešgaisrine technika.

Mokymus vedė Čekiškės ugniagesių komandos vadovas Egidijus Žėglevičius ir ugniagesys Dainius Korsakas. Mokymus stebėjo ir patirtimi dalijosi Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Garliavos komandos viršininkas majoras Raimondas Lingys ir Garliavos komandos viršininko pavaduotojas majoras Arnoldas Zokas.

Naujos įrangos įsigijimas finansuotas Europos regioninės plėtros fondo, pagal Interreg V-A Lietuvos – Lenkijos programą „Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, plėtojant savanorystę priešgaisrinės saugos srityje“. Plūduriuojantys vandens siurbliai kainavo beveik devynis tūks. eurų.

 Gegužės 4 d. Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnyba organizuoja renginį skirtą šv. Florijono – ugniagesių globėjo – dienai paminėti, kuris vyks Vandžiogaloje. Savanoriams ugniagesiams bus įteikti specialūs ženklai ir pažymėjimai, šventinama savanorių ugniagesių vėliava, gaisriniai automobiliai ir iš Interreg V-A Lietuvos – Lenkijos programos „Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, plėtojant savanorystę priešgaisrinės saugos srityje“ skirtų lėšų suremontuotas Vandžiogalos ugniagesių komandos pastatas.

Foto galeriją rasite čia.     

      


Visos naujienos...