Pakaunės ugniagesiai sėmėsi patirties Punske

Data :2017-08-13
Pakaunės ugniagesiai sėmėsi patirties Punske

Rugpjūčio 18 d. įvyko antrosios tarptautinės pratybos, kuriose dalyvavo Lietuvos ir Lenkijos ugniagesiai. Pirmosios pratybos vyko Kauno rajone, Batniavos seniūnijoje, minint šv. Florijono – ugniagesių globėjo – dieną. 

Punskas ir Krasnopolis yra šio projekto partneriai. Projekto tikslas – bendrai teikti pagalbą krizinių situacijų atvejais ir taip gerinti priešgaisrinę saugą bei ugniagesių darbo sąlygas, materialinę ir techninę bazę, įsigyti trūkstamos technikos ir aprangos.


Šį kartą pratybos vyko Lenkijoje, Punske. Čia savanorystė gyvuoja jau 80 metų. Tai buvo puiki galimybė pasisemti patirties iš Lenkijos ugniagesių, pamatyti, kaip vyksta gelbėjimo operacija užsienyje. Į pratybas Lenkijoje atvyko 20 ugniagesių savanorių iš Kauno rajono.

Per pratybas išmėgintas naująs automobilis „Kamaz“. Imituota automobilio avarija: ugniagesiai gelbėjo prispaustus žmones, karpė kėbulą, imitavo gaisrą, išvalė įvykio vietą.

,,Džiaugiamės bendradarbiavimu su Punsko ir Krasnopolio ugniagesiais ir tikimės, kad bendros pratybos bei dalinimasis patirtimi vyks ir pasibaigus projektui, kurio pabaiga numatyta 2019 m.", – pavykusiomis pratybomis džiaugėsi Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos vadovas Rytis Velžys.

 


Visos naujienos...