Studentai susipažino su savanorių ugniagesių veikla

Data :2018-11-22
Studentai susipažino su savanorių ugniagesių veikla

Trečiadienį Kauno kolegijoje vyko kasmetinis renginys „Karjeros diena‘18“. Jame savo veiklą pristatė ir Kauno rajono savanoriai ugniagesiai. Su ugniagesių savanoryste susidomėjusius dalyvius supažindino VšĮ Kauno r. priešgaisrinės saugos tarnybos direktorius Rytis Velžys ir pavaduotojas Algirdas Žandaras bei Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Garliavos komandos viršininkas Raimondas Lingys.

Dažniausiai studentų užduotas klausimas, – ką veikia savanoriai ugniagesiai? Pasak R. Velžio, tai yra labai atsakinga veikla. Žmogus, kuris yra pasirengęs būti savanoriu, dalyvauja gesinant gaisrus arba visuomenei naudingoje veikloje, t. y. priešgaisrinės saugos srityje.

A. Žandaras pasakojo, kad norintieji tapti savanoriais ugniagesiais, turi būti pilnamečiai, atitikti sveikatos, bendrojo fizinio pasirengimo reikalavimus, baigti 30-ties valandų kursus ir sėkmingai išlaikyti testą bei profesinio parengimo ir fizinio parengimo normatyvus.

Pirmieji savanorių ugniagesių mokymai Kauno rajone buvo organizuoti 2016 metų pradžioje. Juose dalyvavo 23 savanoriai ugniagesiai, kurie jau gesina gaisrus. Kauno rajonas Lietuvoje pirmauja savanorių ugniagesių skaičiumi, jų šiuo metu paruošta 98.

Renginio metu studentai ir svečiai matavosi ugniagesių aprangą, šalmus, apžiūrėjo priešgaisrines ir gesinimo priemones.


Visos naujienos...