Šv. Floriono dienos paminėjimas Garliavoje

Data :2016-05-05
Šv. Floriono dienos paminėjimas Garliavoje

Gegužės 4 dieną Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Garliavos komanda mini šv. Florijono - ugniagesių globėjo - dieną. Šia proga Garliavos komandoje svečiavosi Garliavos Jonučių gimnazijos gimnazistai. Jie ne tik susipažino su ugniagesių darbo vieta ir technika, bet ir buvo supažindinti su galimybe tapti savanoriu ugniagesiu. Gimnazistams buvo akcentuota, kad savanorių veikla yra labai svarbi ir naudinga, tai galimybė padėti profesionalams ugniagesiams bei prisidėti prie saugesnės visuomenės kūrimo. Savanorėmis ugniagesėmis gali tapti ir merginos.
Viešosios įstaigos Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos direktorius Rytis Velžys yra atsakingas už savanorių ugniagesių organizavimą Kauno rajone. Jis trumpai papasakojo, kas yra savanoriai ugniagesiai, kokias funkcijas jie atlieka, kaip jais galima tapti. 
Savanoriais ugniagesiais galima tapti nuo 18 m. amžiaus, būtina baigti specialius savanorių ugniagesių mokymus, tiek teorinius, tiek praktinius, išlaikyti testus, fizinius normatyvus, tuomet pasirašoma savanoriškos veiklos sutartis, savanoriai oficialiai įrašomi į sąrašus, jiems įteikiamas Savanorio ugniagesio atpažinimo ženklas ir jie priskiriami prie artimiausios Kauno rajono ugniagesių komandos, kur atlieka savanorišką veiklą. Tokiais Savanorio ugniagesio ženklais, kuriuos 2016 m. kovo 4 d. jiems įteikė pats Vidaus reikalų ministras Saulius Skverelis, pasipuošę į Garliavos komandą taip pat atvyko trys Kauno rajono savanoriai ugniagesiai: Rytis Gumauskas (Ežerėlio ugniagesių komanda), Svajūnas Staniulis (Poderiškių ugniagesių komanda), Vaidas Bakas (Poderiškių ugniagesių komanda). Mokiniai turėjo galimybę tiesiogiai paklausinėti savanorių ugniagesių, kas juos paskatino tapti savanoriais, koks buvo pirmasis išvykimas į gaisrą, aktyviai domėjosi jų veikla ir įspūdžiais. Savanoris ugniagesys Rytis Gumauskas papasakojo, kad jau turėjo pirmąjį tikrą išvykimą į gaisrą, kad gavus skambutį pirmiausia užplūdo adrenalinas, tačiau jis greitai susiruošė, o atvykus į įvykio vietą, pirmiausia, tikėjosi, kad reikės gesinti didelį degantį namą, tąkart degė visai nedidelis namukas. Visgi R. Gumauskas džiaugiasi, kad savo veiksmais galėjo padėti gesinti gaisrą, tinkamai vykdė valstybinės priešgaisrinės ugniagesių nurodymus ir padėjo žmonėms ištiktiems nelaimės.


Visos naujienos...