Ugniagesiai populiarina savanorystę

Data :2019-11-21
Ugniagesiai populiarina savanorystę
Kauno rajono savanoriai ugniagesiai ir toliau skleidžia savanorystės žinią dalyvaudami Kauno kolegijos „Karjeros dienoje’19“.
Savanorių daugėja ne tik pagalbos linijose, gyvūnų prieglaudose, slaugos namuose, vaikų vasaros stovyklose, dienos centruose, bet net ir tokiose srityse kaip teismai. Visus savanorius vienija vienodas tikslas – pagalba, ir savirealizacija, kuri teikia džiaugsmą padedant kitiems.
Savanorystė priešgaisrinėse pajėgose suteikia žmonėms galimybę padėti kitiems, suteikia pasitenkinimą ir ypatingą pasididžiavimą savimi, nes ugniagesys yra garbinga profesija. Dauguma jaunų žmonių savanoriaudami ieško ekstremalių pojūčių. Čia jie susipažįsta su naujais žmonėmis, susiburia į bendruomenę, kurioje mokosi naujų įgūdžių, gauna įdomios patirties, leidžia laisvalaikį kartu. Ugniagesiai savanoriai pagal galiojančius teisės aktus negali atlikti sudėtingų pavojingų darbų, tad nerizikuoja savo gyvybėmis. Jie daugiau atlieka pagalbinius darbus. Bet adrenalinas, pasak jų, sukyla vien gavus iškvietimą į gaisrą ar kitą įvykį. Po įvykio dažnam aplanko pasididžiavimo jausmas pajutus realius įdėto darbo rezultatus – užgesinus gaisrą, apsaugojus turtą.
Kauno rajono priešgaisrinėje saugos tarnyboje, kuri yra savanoriškos ugniagesių veiklos organizatorė Kauno rajone, yra puikių pavyzdžių, kuomet metus ar du savanoriavęs žmogus įgyja pakankamai profesinių įgūdžių ir žinių, ir tampa tikru ugniagesiu ar net siekia tapti statutiniu ugniagesiu gelbėtoju.
Dar daug reikia nuveikti, kad ugniagesiai savanoriai Lietuvoje taptų neatsiejama priešgaisrinių pajėgų dalimi. Dėl neišbaigtos teisinės bazės, nepakankamo savanorių ugniagesių veiklos finansavimo, aprūpinimo apsaugos priemonėmis, darbdavių motyvacijos išleisti savanorį ugniagesį į gaisro gesinimo darbus yra rizikinga. Šios savanoriškos veiklos neįmanoma suplanuoti, nes gaisras gali įvykti bet kurią akimirką. Dar reikia daug nuveikti, kad viskas vyktų sklandžiai.
Kauno rajono savanorius ugniagesius remia Kauno rajono savivaldybė. Įstaiga rengia savanoriams įvairius mokymus. Bendradarbiauja su Lenkijos Punsko ugniagesiais savanoriais, kurių modeliu rėmėsi kuriant savanorystę Kauno rajone.
Savanorystė Lietuvoje sparčiai populiarėja. Galbūt ateityje žmonėms įgijus savanorystės patirties atsiras didesnė tikimybė susirasti pelningesnį darbą.
 
Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos informacija
 

Visos naujienos...