Ugniagesiai tobulino įgūdžius vandenyje

Data :2019-11-20
Ugniagesiai tobulino įgūdžius vandenyje

Kauno rajono ugniagesiai kartu ugniagesiais savanoriais dalyvavo Visuomenės sveikatos projekte „Ugniagesių ir savanorių ugniagesių plaukimo, gelbėjimo darbų įgūdžių tobulinimas vandenyje bei fizinės sveikatos stiprinimas“, finansuojame Kauno rajono savivaldybės  visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Ugniagesio darbas reikalauja ne tik profesinių įgūdžių, bet ir gero fizinio pasirengimo. Viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl ugniagesiai ir savanoriai ugniagesiai laisvalaikiu nesportuoja yra inventoriaus arba sporto salių (klubų) kaimo vietovėse bei finansų trūkumas. Kaimo vietovėse, kur išsidėsčiusios Kauno rajono ugniagesių komandos baseinų nėra. Šis projektas skirtas šios problemos sprendimui, kad ugniagesiai ir savanoriai ugniagesiai turėtų galimybę kuo daugiau judėti, gerinti fizinį pasirengimą, stiprinti sveikatą.

Projekte dalyvauja apie 100 Kauno rajono ugniagesių ir savanorių ugniagesių, pagal esamas galimybes lanko baseiną, tobulina plaukimo, gelbėjimo darbų vandenyje ir ant vandens įgūdžius, o tai įtakoja ir Kauno rajono gyventojų saugumą.

Kaip ir ankstesniais metais Kauno rajono ugniagesiai ir savanoriai ugniagesiai darniai bendradarbiauja su Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-sios komandos profesionaliais narais-gelbėtojais, kurie Kauno r. sporto mokyklos „Mastaičių baseine“ pravedė tiek teorinę paskaitą, tiek praktinius užsiėmimus vandenyje. 5-osios komandos pamainos vadas Artūras Petrovas demonstravo įvairius gelbėjimo būdus, gelbėjimo priemones, buvo aptariamos įvairios susidarančios gelbėjimo metu situacijos, išbandytos priemonės, demonstruoti virvės užrišimo būdai ant skęstančiojo ir t.t. A. Petrovas akcentuoja, kad žmogus vandenyje nuskęsti negali, skęsti pradedama tuomet, kai žmogus pavargsta, kelia aukštyn rankas, įkvėpia vandens ir užspringsta.

Viešosios įstaigos Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos direktorius Rytis Velžys nuoširdžiai dėkoja Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-sios komandos narams už bendradarbiavimą ir galimybę Kauno rajono ugniagesiams bei savanoriams ugniagesiams tobulinti savo gelbėjimo įgūdžius vandenyje.

 


Visos naujienos...